пʼятницю, 19 лютого 2016 р.

Вшанували Героїв Небесної Сотні


19 лютого 2016 року в музеї школи «Історії рідного краю та бойової слави» було людно. Учні школи відвідували заходи, які відбувалися тут. Це і екскурсії,  виховний захід «Події Революції Гідності 18-20 лютого. Як це було?»
Вчитель історії Поліщук М. В. розповіла учням про події, які відбувалися в Києві на Майдані в лютому 2014 року:
«Два роки тому, 18 лютого, розпочалися трагічні події на вулиці Інститутській під час Революції Гідності.
Цього дня з боку Інститутської “Беркут” і міліція повністю оточили урядовий квартал у Києві. Силовики перестали пропускати навіть працівників Верховної Ради. За кордоном натягнули колючий дріт. Також великими вантажівками повністю перекрили вулицю Грушевського. Але активістам, чисельність яких становила не менше 10 тисяч осіб, вдалося прорвати один з міліцейських кордонів на перетині вулиць Грушевського і Кріпосного провулка. Після цього підтягнувся “Беркут”, було чутно постріли петард. На Грушевського підпалили шини. На Інститутській, Грушевського, Кріпосному провулку та у Маріїнському парку загинули 10 людей, понад 500 отримали поранення.
18 лютого проти мітингувальників застосовували важку бронетехніку, розпочинається штурм Майдану. Проти демонстрантів, яких на Майдані перебувало близько 20 тисяч, зі сторони Інститутської були застосовані водомети й БТРи. Близько 22:00 загорівся Будинок профспілок, де в той час розташовувався штаб євромайданівців і перебували поранені. Кривавий штурм Майдану сколихнув регіони України: відбувається масове захоплення будівель силових структур у Львові, Івано-Франківську, Тернополі, Луцьку. Міліція залишає відділки і самоусувається. Для боротьби з кримінальними бандами створено громадські варти, які здійснювали патрулювання міст.
 19 лютого під час спроби силового розгону мітингувальників загинуло 16 осіб, завдано тілесних ушкоджень 206 особам. У приміщенні Будинку профспілок внаслідок пожежі загинули дві особи.
20 лютого правоохоронці стріляли з вогнепальної зброї на ураження. У результаті загинуло 49 осіб та 157 отримали тілесні ушкодження. Вогнепальні поранення отримали 68 осіб. У кривавому протистоянні на Майдані, за офіційними даними, загинули 98 людей. Їх назвали Небесною сотнею.»
Учасники виховного заходу з пошаною згадали дні Революції Гідності та вшанували Героїв Небесної Сотні.  Революція гідності не тільки сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму, а і показала важливість національної ідеї. Нині саме за неї триває боротьба, і те, наскільки ця боротьба буде успішною, залежить від кожного з нас. Минуло два роки із того моменту, як загинули вони – герої, яких народила революція Майдану. Чим була революція для кожного з нас? Для когось прогулянкою, для когось війною. Але в першу чергу Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності. Від усіх учнів школи велика вдячність нашим патріотам, які брали активну участь у подіях Майдану. Ці люди не лише відстоювали, щоб Гідність була першою із чеснот, вони й на сьогоднішній день допомагають військовим та бійцям АТО,  не шкодуючи життя виборювали волю України. Вони і зараз на передовій.
Учні школи вшанували пам’ять загиблих кам’янчан у війні на сході.



Немає коментарів:

Дописати коментар